JACHTOWY STERNIK MORSKI

Szkolenie to daje możliwość zdobycia wielu patentów podczas jednego kursu, między innymi Jachtowy Sternik Morski, Inshore Skipper lub Offshore Skipper, SRS, Motorowodny Sternik Morski, Pierwsza Pomoc i wiele innych. Jacht, na którym odbywa się szkolenie to Jennau Sun Magic 44. Ten 4-kabinowy w pełni wyposażony jacht, zapewni Państwu komfortowe warunki podczas szkolenia.

 

Szkolenie na  Jachtowego Sternika Morskiego należy do jednego z podstawowych kursów mających na celu przygotować Cię do samodzielnego prowadzenia jachtów po morzu. Patent ten uprawnia do prowadzenia jachtów nie przekraczających 18 m długości po wszystkich wodach morskich, oraz po wodach śródlądowych bez ograniczeń co do wielkości jachtu.

 

Szkolenie przeznaczone jest dla osób które ukończyły 18 rok życia, posiadają już patent żeglarza jachtowego (lub umiejętności w zakresie tego patentu), mają za sobą minimum 200 godzin stażu morskiego oraz mogą przedstawić pozytywne opinie z minimum dwóch rejsów po wodach morskich.

 

Inshore Skipper to stopień amatorski i wystarcza, aby samodzielnie wynająć jacht morski do żeglugi rekreacyjnej. Umożliwia on pływanie praktycznie na wszystkich akwenach czarterowych. Osoba posiadająca taki certyfikat powinna posiadać wszelkie uprawnienia, aby samodzielnie prowadzić jacht morski w porze dziennej w strefie przybrzeżnej. Od osoby takiej oczekujemy, żeby radziła sobie z manewrami w porcie, umiała prowadzić nawigację, sprawnie i bezpiecznie obsługiwała jacht, aby nie wychodziła na morze bez aktualnej prognozy pogody oraz była przykładem dla innych w zakresie rozsądnego korzystania z dobrodziejstw naszego środowiska naturalnego.

 

Szkolenie i certyfikat  Offshore Skipper skierowane są do osób posiadających wiedzę na poziomie Inshore Skippera, ale mających dużo większe doświadczenie. Są to zaawansowani skipperzy z praktyką na co najmniej dwóch różnych akwenach (np. Morze Bałtyckie, Morze Adriatyckie). Sprawnie manewrują na silniku i na żaglach, sprawnie prowadzą nawigację i pokonują dalsze trasy. Są przygotowani do żeglugi w różnych warunkach w porze dziennej i w nocy. Wymagamy doświadczenia w prowadzeniu samodzielnie rejsów, w tym po wodach pływowych. Niezbędne jest także uzyskanie świadectw ukończenia dodatkowych szkoleń.

 

Szkolimy na  międzynarodowe certyfikaty ISSA oraz na  patenty państwowe. Program szkolenia składa się z zintegrowanych bloków szkoleniowych. Główny nacisk kładziemy na praktyczną stronę szkolenia. Organizowany przez nas kurs jest zakończony egzaminem w ostatnim dniu szkolenia. Uczestnik może uzyskać po takim szkoleniu dwa patenty: polski i międzynarodowy ISSA, lub aplikować tylko o jeden.

 

Terminy i ceny: 

Jachtowy sternik morski  - 1390 zł plus 350 zł egzamin polski (350 zł ISSA dla chętnych)

19.04 - 24.04.2021

24.05 - 30.05.2021

21.06 - 27.06.2021

19.07 - 25.07.2021

23.08 - 29.08.2021

20.09 - 26.09.2021

18.10 - 24.10.2021

 

Kursy trwają od poniedziałku do niedzieli (egzamin)

Cena:

1390  PLN

Miejsce szkolenia:

Sopot Marina, Baza żeglarska SOPOT34

Rodzaj imprezy:

kurs żeglarski

kurs Jachtowy Sternik Morski / Inshore Skipper / Offshore Skipper

Kadra:

profesjonalni instruktorzy i trenerzy

WARUNKI PŁATNOŚCI

Harmonogram płatności:

zaliczka 300 zł w dniu rezerwacji

reszta 2 tygodnie przed szkoleniem

Cena zawiera:

szkolenie teoretyczne

szkolenie praktyczne

materiały szkoleniowe, podręcznik

opiekę instruktorów

skippera

opłaty portowe

paliwo

wstęp na molo, do mariny

Cena nie zawiera:

opłat egzaminacyjnych i za wydanie certyfikatów: Jachtowy Sternik Morski 350 zł, Inshore Skipper 350 zł, Offshore Skipper 350 zł

opłaty za kursy dodatkowe

SZKOLENIA DODATKOWE

Kurs SRC, Motorowodny Sternik Morski, Inshore Power yacht Skipper, Offshore Power Yacht Skipper

 

WARUNKI

Certyfikaty i uprawnienia możliwe do uzyskania na imprezie:

Jachtowy Sternik Morski

Inshore Skipper

Offshore Skipper

SRC

Motorowodny Sternik Morski

Inshore Power Yacht Skipper

Offshore Power Yacht Skipper

Wiek uczestników:

ukończone 18 lat

Program szkolenia:

dostosowany do zakresu wymagań obowiązujących programów szkolenia

Zakwaterowanie:

we własny zakresie, możliwość wykupienia w naszej bazie żeglarskiej Sopot34

Wyżywienie:

we własny zakresie

Egzaminy:

w ostatnim dniu szkolenia


Karta zgłoszenia -> Ściągnij

Oferta PDF -> Ściągnij

Galeria